Leć wysoko – kurs o zaufaniu do siebie i akceptacji (VII edycja)

Leć wysoko – kurs o zaufaniu do siebie i akceptacji (VII edycja)

Zaloguj się na dostęp do zakupionych kursów

Zaloguj się na dostęp do zakupionych kursów

Zaloguj się na dostęp do zakupionych kursów

Zaloguj się na dostęp do zakupionych kursów

Wstać rano, zrobić przedziałek i się odpieprzyć od siebie.

prof. Wiktor Osiatyński

 

No to już. Po kursie 😉
Ano tak, ja nie robię przedziałka…

Rozpoczynamy wspólną pracę nad niezależnością, sprawczością, poczuciem własnej wartości, akceptacją dla siebie i tego, co robimy. Wiele teraz wokół nas pięknych grafik, motywacyjnych cytatów, koszulek, kubków, które mówią o sile, która w nas drzemie, o miłości i strachu, akceptacji, pięknie potrzeb, wyciskaniu życia. Można się nabawić depresji, patrząc na nie, poczucia winy i niechęci do swojego życia, prawda?

Nie chcemy pięknych słówek, choć też będziemy je Wam podsuwać, bo czasami cytat potrafi rozbudzić wyobraźnię. Chcemy konkretnych ćwiczeń, dawki wiedzy, przykładów i wsparcia. Po to, byś przez te moduły przeszła z radością i konkretnym efektem na koniec.

Akceptacja – to słowo jak mantra będzie pojawiać się w naszym kursie.

Jej wartość dr David R. Hawkins wykalibrował na 350, podczas gdy wstyd ma wartość 20, wina – 30, strach – 100, złość – 150, a np. miłość – 500. Jeśli żyjesz w poczuciu winy, w żalu, strachu, pożądaniu rzeczy – twoja życiowa energia jest bardzo niska i nie masz miejsca na poczucie szczęścia, szacunek dla siebie czy radość. Gdy Twoje myśli zajęte są ocenianiem, porównywaniem, złością, to nie ma w nich miejsca na akceptację.

Porozumienie bez Przemocy akceptuje, zamiast oceniać – nazywa fakty, zamiast porównywać – skupia uwagę na sobie, na swoich uczuciach i potrzebach, szuka rozwiązań, które uwzględniają wszystkie strony. Konflikty zamienia w lepsze zrozumienie. Daje konkretne narzędzia, które pomagają nam wyjść ze stanów niekonstruktywnych – z nieuświadomionego wstydu, ze złości, które pomagają koncentrować się na sobie, swoich pragnieniach, potrzebach i przejąć za nie odpowiedzialność. Dzięki temu zaczynamy widzieć świat w innych barwach, rodzi się naturalna akceptacja dla innych oraz dla siebie.

Wrażliwość, autentyczność, akceptacja – potrafią wnieść do życia ogromną energię. Dlatego cieszymy się, że podjęłaś, podjąłeś to wyzwanie i zaczniesz wędrówkę z nami w poszukiwaniu tej energii, tej mocy.

Tymczasem pomyśl, jaka energia otacza Cię na co dzień – strachu, pożądania rzeczy (domu, samochodu, szkoły), dumy i pogardy, apatii i obojętności? Czy może odwagi, zaufania, optymizmu, wybaczenia?

Od dnia rozpoczęcia kursu będzie pojawiać się tu 10 modułów, które staną się początkiem Twojej drogi do poczucia własnej wartości i akceptacji.

Moduły

Jeśli umiemy okazywać empatię, możemy pozostać bezbronni, zapobiec wybuchom przemocy, znieść cudzą odmowę, nie dopatrując się w niej dowodu, że nas odtrącono, ożywić drętwą rozmowę, a nawet usłyszeć uczucia i potrzeby wyrażane w milczeniu.
Marshall B. Rosenberg

Co powiedzieli nasi kursanci?