Kieszonkowy Kurs OSWAJANIA STRESU – 8 kroków do Dobrego Stanu (III edycja)

Kieszonkowy Kurs OSWAJANIA STRESU – 8 kroków do Dobrego Stanu (III edycja)

Zaloguj się na dostęp do zakupionych kursów

Zaloguj się na dostęp do zakupionych kursów

Zaloguj się na dostęp do zakupionych kursów

Zaloguj się na dostęp do zakupionych kursów

Dzień dobry,
bardzo cieszymy się z Twojej obecności na Kieszonkowym Kursie OSWAJANIA STRESU, czyli 8 kroków w kierunku DOBREGO-STANU.

Jesteś tu w gronie ludzi, którzy pragną zwiększyć swój Dobrostan, zmniejszyć napięcie i stres w swoim życiu.

Ten kurs to dar dla Ciebie i innych wokół Ciebie.

Gdy oswoimy stres i zwiększymy poziom wewnętrznego spokoju, życie staje się przyjemniejsze. Kurs ma rozmiar KIESZONKOWY, bo zależy nam by był podręczny, czyli towarzyszył Ci w codziennym życiu. By zrozumieć jak działa stres i nauczyć sobie z nim radzić tak, by pomimo trudnych warunków być w Dobrym-Stanie, potrzebne jest działanie, a jednocześnie formuła kursu jest dopasowana dla osób, które mają mało czasu. Dlatego też treść jest skondensowana do niezbędnych i wyselekcjonowanych informacji, a ćwiczenia proste i skuteczne.

Jak jest skonstruowany kurs?
Ten kurs łączy wiedzę i praktykę z trzech głównych obszarów:
• Porozumienia bez Przemocy,
• Mindfullness
• oraz neurobiologii.

W skład kursu wchodzi 8 kroków (modułów) do Dobrego-Stanu, które zostały przygotowane z uwzględnieniem następujących elementów:
1) Najnowszej WIEDZY na temat tego jak działamy i co pomaga nam radzić sobie ze stresem, w tym najnowszych badań z zakresu interpersonalnej neurobiologii i badań nad mózgiem.
2) Kieszonkowych refleksji – będą zapraszać Cię do lepszego poznawania siebie, obserwacji Twoich nawyków w stresowych sytuacjach.
3) Kieszonkowych ćwiczeń – czyli prostych praktyk, które choć są małe, regularnie wykonywane mają szansę realnie zmienić Twoje nastawienie do trudności i zwiększyć odporność na stres.

Jak pracować z kursem?
Poniżej przedstawimy kilka informacji pomocnych podczas robienia kursu.

To co zapewni Ci trwały pożądany efekt w postaci zmniejszenia stresu w Twoim życiu to motywacja i praktyka. Aby zrealizować swój cel podczas tego kursu znajdź 15 minut czasu i przemyśl jaka jest dla ciebie najlepsza formuła. Nasza sugestia to minimum 5-10 minut każdego dnia na zrobienie ćwiczenia, o stałej porze. Jeśli to możliwe kilka razy dziennie.

1. Oto pomocne pytania, które pomogą Ci ustanowić własną formułę kursu:
• Ile razy dziennie pragnę robić ćwiczenia z kursu?
• Kiedy będą robić ćwiczenia: pora dnia, godzina?
• Gdzie będę je robić?
• Co pomoże mi pamiętać o nich (dzwonek w telefonie, naklejka na lustrze, sznureczek przy zegarku itp.)?
• Kto może mnie wspierać i motywować w czasie tego kursu?
• W jaki sposób?
• Co jest jeszcze dla mnie ważne, abym znalazł/a czas i nie zapomniał/a o praktyce?

2. Od tej chwili, raz w tygodniu, będą przychodzić do Ciebie maile z kolejnymi odcinkami kursu, zawsze o tej samej porze – opis kolejnego kroku do Dobrego-Stanu wraz z propozycjami praktyk. Zachęcamy byś przeczytał/a uważnie te materiały – one są dla Ciebie i tylko Ty możesz oswoić swój stres.
A co drugi tydzień, poczynając od drugiego tygodnia, otrzymasz do obejrzenia webinarium z omówieniem dwóch poprzednich kroków.

3. Pomocne będzie, jeśli będziesz mógł/mogła wracać do tego tekstu w ciągu całego tygodnia – w ten sposób informacje tam zawarte będą mogły być zapamiętane przez Twój mózg i wykorzystywane w przyszłości.

4. Przy każdym ćwiczeniu postaraj się je spersonalizować zgodnie z własnymi preferencjami, tempem i tym, co dla Ciebie najlepiej działa. Dzięki temu stanie się Twoje.

5. Aby Twoja motywacja była na wysokim poziomie (co jest niezbędnym czynnikiem osiągnięcia efektu) zapraszamy do zastanowienia się:
• Jaka jest Twoja intencja uczestniczenia w tym kursie?
• Stwórz w głowie obraz rzeczywistości jakiej będziesz doświadczać kiedy osiągniesz swój cel: co widzisz, co czujesz, czego doświadczasz w tej wizji?
• W zgodzie z jaką, ważną dla Ciebie potrzebą, działasz, robiąc ten kurs? Na przykład: zadbania o swoje zdrowie, samopoczucie, potrzeba spokoju, radości, bycia bardziej skutecznym/skuteczną w działaniu, potrzeba budowania wartościowych relacji z innymi.
• Kto jeszcze zyska na tym, że będziesz znał/a i stosował/a praktyki, które pomogą Ci radzić sobie ze stresem?
• Co może być dla Ciebie przeszkodą w osiągnięciu celu? Jak możesz się na nią przygotować? Jak możesz ją zminimalizować?
• Jakie Twoje wewnętrzne zasoby mogą Ci w tym pomóc? Jakaś cecha charakteru, umiejętność, wartość.
• Czy jest coś jeszcze ważnego dla Ciebie jeśli chodzi o motywację?
• Jak chcesz cieszyć się każdego tygodnia z wykonania ćwiczeń? Jak będziesz doceniać siebie i celebrować to, co udało Ci się zrobić?
• Co życzliwego możesz do siebie mówić, aby naprawdę się motywować?

Na zakończenie pragniemy podzielić się naszą wizją i intencją.

Naszą intencją jest podzielenie się wiedzą i praktycznymi metodami, prowadzącymi do większego spokoju, radości, skuteczności w działaniu i budowania dobrych relacji z innymi.
Obie jesteśmy pasjonatkami dobrego życia, czyli takiego w którym krok po kroku idziemy drogą rozwoju by lepiej poznać siebie i czerpać radość z małych i dużych rzeczy, budować karmiące nas relacje ze sobą i innymi. Ważne dla nas jest by systematycznie i wytrwale odkrywać swój potencjał i czerpać z niego. Życie to to co nam się przydarza tu i teraz. Pragniemy się nim cieszyć. Wiemy, że w codziennym zawirowaniu, pośpiechu, gonitwie zadań i ról nie jest łatwo zachować spokój i celebrować chwile. A mimo to wierzymy, że nie ma co czekać na spokój, na to, kiedy dzieci urosną, czy zmienimy pracę, czy nauczymy się X lub skończymy Y. Nam zależy by nie czekać, tylko już teraz żyć z wdzięcznością, radością i sensem i działać autonomicznie, adekwatnie do sytuacji życiowych.

Z życzeniami Dobrego Stanu jak najczęściej
Asia Berendt i Ania Andrzejewska - autorki kursu

Moduły

Jeśli umiemy okazywać empatię, możemy pozostać bezbronni, zapobiec wybuchom przemocy, znieść cudzą odmowę, nie dopatrując się w niej dowodu, że nas odtrącono, ożywić drętwą rozmowę, a nawet usłyszeć uczucia i potrzeby wyrażane w milczeniu.
Marshall B. Rosenberg

Co powiedzieli nasi kursanci?